Potężny pożar domu w gminie Łącko (GALERIA ZDJĘĆ)

Osiem zastępów straży pożarnej z JRG Nowy Sącz oraz Ochotniczych Straży Pożarnych walczyło w sobotę 8 stycznia z pożarem drewnianego domu jednorodzinnego, który wybuchł w miejscowości Maszkowice, znajdującej się w gminie Łącko. Na całe szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak budynek nie nadaje się do użytkowania. 

8 stycznia o godzinie 15.32 dwa zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowane zostały do działań w Maszkowicach. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się budynek mieszkalny  jednorodzinny. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży budynek był cały objęty pożarem. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży. Trójka dzieci wraz z matką  nie uskarżały się na żadne dolegliwości – informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki oraz  w natarciu na palący się budynek. Na miejsce zdarzenia przyjechała Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd od budynku mieszkalnego. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania straży polegały na rozebraniu drewnianej konstrukcji budynku mieszkalnego oraz  sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjną. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post