Sprinterzy na medal, Andżelika Wójcik tuż za podium (WYWIAD)

Polscy łyżwiarze szybcy kontynuują świetne występy na Mistrzostwach Europy na dystansach, które odbywają się w holenderskim Heerenveen. Brązowy medal w team sprincie wywalczyli Marek Kania, Damian Żurek i Piotr Michalski, natomiast tuż za podium na dystansie 500 metrów znalazła się Andżelika Wójcik. 

Po złotym medalu sprinterek w rywalizacji team sprintu, brązowy krążek zawisł na szyjach Marka Kani, Damiana Żurka oraz Piotra Michalskiego. Nasi panczeniści na pierwszym pomiarze czasu plasowali się na czwartym miejscu, jednak później przyśpieszyli, przegrywając o 0.82 sekundy z reprezentantami Holandii oraz Norwegami. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ czwarci Niemcy byli gorsi od biało-czerwonych o zaledwie 0.19 sekundy. Tym bardziej brawa za występ.

Wspaniale pojechała także Andżelika Wójcik. Młoda Polka najszybciej otworzyła dystans 500 metrów, jednak na dystansie okazała się gorsza od reprezentantki gospodarzy Femke Kok oraz Rosjanek Angeliny Golikovej i Darii Kachanovej.  Czas naszej panczenistki 37.695 był zaledwie o 0.37 sekundy słabszy od zwyciężczyni.

W czołowej “10” na odpowiednio ósmej i dziewiątej pozycji, ze stratą ponad sekundy do złotej medalistki zmagania zakończyły Kaja Ziomek oraz Karolina Bosiek.

fot. PZŁS

Skomentuj post