W 2021 Kalwarię Zebrzydowską nawiedziło ponad milion wiernych!

Mimo obostrzeń i lockdown’u w 2021 roku Kalwarię Zebrzydowską nawiedziło 3 razy więcej wiernych niż w 2020!  Dodatkowo rozpoczęto realizację Projektu „Dziedzictwo Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na szlaku UNESCO”, który jest współfinansowany w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 i nie tylko!

W czerwcu 2021 działalność rozpoczął Dom Życia, czyli placówka świadcząca pomoc rodzinom i osobom dotkniętym nieuleczalną chorobą dziecka w łonie matki, zwłaszcza zespołami wad letalnych, a od 11 do 12 czerwca 2021 odbywało się w sanktuarium 389. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Jednak był to także trudny czas dla Wiernych, ponieważ z wiadomych przyczyn niemożliwe było zorganizowanie Misterium Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu. Lecz w Wielki Piątek Drogę Krzyżową poprowadził abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Dodatkowo w tym dniu na antenie TVP1 został wyemitowany koncert z kalwaryjskiej bazyliki pt. „W Jego ranach uzdrowienie”.

W 2021 zakonnicy spędzili ponad 3 tysiące godzin w konfesjonałach, a Dom Pielgrzyma i Kalwaryjskie Centrum Informacji odwiedziło ponad 50 tysięcy pielgrzymów w grupach zorganizowanych!

Tak podsumowują rok 2021 zakonnicy Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na podstawie informacji prasowej – o. Tarsycjusz Bukowski OFM
| Biuro Prasowe Sanktuarium

Skomentuj post