Ależ sensacja!!! Piotr Michalski Mistrzem Europy!!!

Cóż to był za wyścig Polaka!!! Piotr Michalski został Mistrzem Europy w biegu na 500 metrów podczas europejskiego czempionatu w holenderskim Heerenveen. To już trzeci medal dla biało-czerwonych w imprezie.

Przed biegiem na 500 metrów Polak był typowany przez bukmacherów na czwartej pozycji. Wydawało się jednak, że może wyprzedzić kogoś z trójki Holendrów. W rywalizacji nie wystartowali najlepsi Rosjanie, a poza tym w stawce mieliśmy wszystkich najlepszych panczenistów w Europie.

Dzień 9 stycznia 2022 roku pozostanie bardzo długo w pamięci Piotra Michalskiego. Polak w jaskini lwa wyszarpał złoto od znakomicie dysponowanych w tych mistrzostwach Holendrów. Na torze w Heerenveen Polak świetnie otworzył dystans, a na finiszu uzyskał czas 34.602 i z przewagą 0.01 sekundy wyprzedził reprezentanta gospodarzy Merijna Scheperkampa. Na trzeciej pozycji zmagania ukończył kolejny panczenista z Niderlandów Dai Dai N’tab.

W stawce zobaczyliśmy jeszcze Marka Kanię oraz Damiana Żurka. W czołowej “10”, a dokładniej na ósmym miejscu zmagania ukończył pierwszy z biało-czerwonych. Żurek był 12.