Tragiczny finał. Ciała Polaków odnalezione w Tatrach (FOTO)

Niestety nadeszły bardzo przykre informacje z Tatr. W rejonie Małego Gerlacha odnaleziono ciała trzech Polaków, którzy postanowili w piątek 7 stycznia zdobyć najwyższy szczyt Słowacji i Tatr – Gerlach. 

Tragiczną wiadomość przekazali ratownicy Horskiej Zachrannej Slużby. – W porze obiadowej 9.1.2022 ratownikom udało się odnaleźć ciała trzech Polaków zaginionych od piątkowego wieczora. Ratownicy intensywnie przeszukiwali w sobotę i niedzielę teren, przy użyciu wszelkich dostępnych środków – lokalizacji telefonów komórkowych, poszukiwania lotnicze z pomocą śmigłowców, poszukiwania ratowników HZS na ziemi i z pomocą drona – informują słowaccy ratownicy.

W poszukiwaniach Słowakom pomagali koledzy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy używali urządzeń do namierzania sygnału komórkowego w terenie, ponieważ telefony komórkowe były nadal aktywne.

Prawdopodobnie polski przewodnik górski zabrał na wyprawę dwóch polskich klientó, którzy zamierzali wejść na Tarczę Gerlachovską. Ratownicy skoncentrowali się w poszukiwaniach na lokalizacjach Batizovská i Velicka Proba. – W godzinach obiadowych ratownicy znaleźli trzy ciała pod południową ścianą Tarczy Kotła, niestety bez oznak życia. Obecnie trwają pilne prace ratunkowe i nastąpi transport zwłok do Star ý Smokovec. Przewodnik górski UIMLA nie posiada kwalifikacji do towarzyszenia klientom w terenie wspinaczkowym, przyczyny wypadku będą poddane dalszemu dochodzeniu – informuje Horska Zachranna Slużba.

fot. Horská záchranná služba

Skomentuj post