Województwo małopolskie wspiera krynicki GOPR (ZDJĘCIA)

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski odwiedził w poniedziałek 3 stycznia ratowników Grupy Krynickiej GOPR. Okazją do wizyty było omówienie przypadających na 2022 rok obchodów 70-lecia powstania grupy. 

Małopolska od lat wspiera ratownictwo górskie. Od 2012 roku było to wsparcie w kwocie 4,86 miliona złotych. – Tylko w grudniu krynicka Grupa GOPR interweniowała ponad 90 razy. Rocznie GOPR-owcy z Krynicy interweniują od 800 do 1000  razy. Dlatego też  poprawa efektywności działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Małopolan i turystów jest dla Województwa Małopolskiego bardzo istotnym zadaniem, które konsekwentnie realizujemy. Ponadto wsparcie dla jednostek tj. GOPR wpisuje się w politykę zarządu województwa, czyli zrównoważony rozwój oraz promocja tzw. miast wiodących. Bezpieczny region to atrakcyjny turystycznie region – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Sama Grupa Krynicka GOPR otrzymała z Samorządu Województwa Małopolskiego (od 2012 roku) 1 351 500 złotych, chociaż rekordowe były ostatnie trzy lata. Krynicki GOPR otrzymał tylko w latach 2019-2021 w sumie 613 500 złotych. Dodatkowo w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej kryniccy ratownicy zakupili  środki ochrony indywidualnej oraz środki i urządzenia do dezynfekcji na łączną kwotę ponad 15 tys. złotych.

fot. UMWM w Krakowie

Skomentuj post