Tragiczny wypadek był o krok. Film dla przestrogi (WIDEO)

Wyprzedzanie, nawet w dozwolonym miejscu często kończy się tragedią. Kierowca poruszający się drogą krajową DK75 na Sądecczyźnie stracił głowę i postanowił wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej, dodatkowo omijając wysepki na drodze po lewej stronie. 

Na całe szczęście na przeciwnym pasie ruchu nie poruszał się żaden pojazd. W innym wypadku mogło dojść do tragedii. O sytuacji, która miała miejsce w miejscowości Dąbrowa, znajdującej się w powiecie nowosądeckim poinformowała strona Sądeckie Drogi. Kierowca, jak widać na załączonym poniżej filmie stracił głowę i zachował się nadzwyczaj nieodpowiedzialnie. Postanowił wyprzedzać pojazdy w miejscu, gdzie była podwójna linia ciągła, dodatkowo omijając wysepki z lewej strony. A to wszystko działo się na drodze krajowej DK75.

Droga krajowa DK75, prowadząca z Sądecczyzny do Brzeska i łącząca się z autostradą A4 to miejsce, w którym znajduje się wiele przydrożnych krzyży. Większość osób, jako przyczynę wypadku podaje zły stan drogi. Jednak, jak pokazuje powyższy film to brawura powoduje zgony w śmiertelnych wypadkach drogowych.

Przykładem jest tragedia z 14 marca 2021 roku, kiedy to jeden z kierowców samochodu osobowego postanowił ominąć wysepki w takich sam sposób i spowodował wypadek, w który na miejscu śmierć poniosły dwie młode kobiety. Ciężkie obrażenia, jak podaje serwis sadeczanin.info odniósł 19-latek, który trafił do szpitala. Oboje kierowcy wyszli z wypadku bez szwanku, a sprawca stanie przed sądem. Apelujemy o rozwagę…

Skomentuj post