Pod kołami pociągu zginał 30-latek z Raby Wyżnej (FILMY)

Znamy wstępne ustalenia policji i prokuratury dotyczące tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorkowy poranek 11 stycznia na granicy Rokicin Podhalańskich i Raby Wyżnej. Pod kołami pociągu śmierć na miejscu poniósł 30-letni mieszkaniec Raby Wyżnej. 

Tragedia miała miejsce około godziny 5:30 rano na granicy Raby Wyżnej i Rokicin Podhalańskich. Pod kołami pociągu relacji Chabówka – Zakopane zginął mężczyzna. Niestety maszynista nie zdołał zatrzymać pociągu, który najechał na 30-letniego mieszkańca Raby Wyżnej, który znajdował się na torowisku.

– Podczas zdarzenia w pociągu znajdowało się 13 osób. Nikomu z podróżujących nic się nie stało. Maszynista był trzeźwy. Na miejscu z udziałem prokuratora przeprowadzono czynności procesowe. Obecna była również Komisja Badania wypadków Kolejowych – podkreśliła rzecznik nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

W toku postępowania wstępnie wykluczono udział osób trzecich podczas tragedii. Ruch pociągów został wstrzymany o godzinie 5:30 i sytuacja trwała do godziny 9:00. W akcji ratunkowej wzięły udział zastępy straży pożarnej z OSP Raba Wyżna oraz JRG Rabka-Zdrój.

Skomentuj post