Poszukiwany pedofil zatrzymany w Głogoczowie

37-latek z Małopolski, który jest podejrzewany o wykorzystywanie seksualne został zatrzymany po przekroczeniu prędkości w Głogoczowie. Jak się okazało był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, następnie sądu i aresztu śledczego.

W dniu 6 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji wspólnie z inspektorami Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego  prowadzili działania „Prędkość”. Na krajowej „siódemce”, w Głogoczowie (powiat myślenicki) patrol ITD  zatrzymał w pewnym momencie do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na holenderskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kontrolowany 37-latek, pochodzący z Małopolski, był zdenerwowany.

– W trakcie sprawdzania jego danych w systemie teleinformatycznym Policji okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości.  Nakaz aresztowania został wydany do sprawy, w której 37-latek jest podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka.  Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 7-dniowego aresztu – do czasu jego ekstradycji i przekazania w ręce irlandzkich władz – informuje KPP w Krakowie.

Policjanci ustalili, że 37-latek przez kilka ostatnich lat ukrywał się w Holandii a do Polski przyjechał kilka dni temu w celu załatwienia prywatnych spraw.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post