“Szczęśliwa” podróż Algierczyka zakończona na Podhalu!

Co najmniej osiemnastoletni Algierczyk zakończył swoją podróż po Europie Wschodniej i Południowej na Podhalu, w czasie powrotu z nieudanej próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko – słowackiej. Podróżuje on w taki sposób od 2017 roku!

Właśnie w 2017 roku Algierczyk wyjechał ze swojej Ojczyzny i “podróżował” kolejno przez Tunezję, Libię, Egipt, Turcję, Grecję, Albanię, Czarnogórę, Serbię, Węgry oraz Słowację, skąd wjechał do Polski nielegalnie. Dotarł na Śląsk, ale ponieważ celem jego podróży miały być Niemcy, postanowił wrócić na Słowację, a następnie udać się do Niemiec przez Austrię. Przyjechał więc do Zakopanego i udał się w rejon granicy ze Słowacją. Nie przewidział jednak zimowych warunków panujących w tym terenie. Piechotą postanowił wrócić do Zakopanego. W trakcie drogi powrotnej został zauważony i skontrolowany przez funkcjonariuszy zakopiańskiej jednostki – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Zatrzymany przez pograniczników został przetransportowany do szpitala, gdzie sprawdzono jego wiek kostny i został poddany koniecznym badaniom. Cudzoziemcowi zostały przedstawione zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwa, a Komendant SG w Zakopanem wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego  umieszczono go w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

Skomentuj post