Wywiad z Mistrzem Europy Piotrem Michalskim (FILM)

Sporą sensację sprawił na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy na dystansach nasz panczenista Piotr Michalski. Polak w holenderskiej jaskini lwa, na torze w Heerenveen pokonał gospodarzy i stanął na najwyższym stopniu podium. Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem.

Jak już wcześniej pisaliśmy przed rozpoczęciem rywalizacji Polak był typowany przez bukmacherów na czwartej pozycji. To co stało się później, przejdzie do historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego.  Polak świetnie otworzył dystans, a na finiszu uzyskał czas 34.602 i z przewagą 0.01 sekundy wyprzedził reprezentanta gospodarzy Merijna Scheperkampa. Na trzeciej pozycji zmagania ukończył kolejny panczenista z Niderlandów Dai Dai N’tab.

Zapraszamy na wywiad z zawodnikiem po zdobyciu złotego medalu, który przeprowadził Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.