Pijany kierowca zatrzymany po służbie. Miał trzy promile…

Podkomisarz Sławomir Adamczyk, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę prowadzącego samochód. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj we wtorek 11 stycznia około godziny 19:35 na jednej  z tarnowskich ulic. Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zauważył kierującego pojazdem marki Renault, którego zachowanie i styl jazdy wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierujący  renaultem jadąc ulicami Tarnowa powodował niebezpieczne sytuacje, zajmował dwa pasy ruchu,  uszkodził  przednie koła uderzając w krawężnik. W pewnym momencie, gdy renault zatrzymał się,  policjant wysiadł ze swojego samochodu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od kierowcy renaulta  była wyczuwalna silna woń alkoholu, a gdy wysiadł – nie mógł utrzymać się o własnych siłach na nogach. Funkcjonariusz  powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Przypuszczenia funkcjonariusza okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 37- latka 3,4 promila alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji krakowskiego policjanta, udało się zapobiec tragedii.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych, a w przypadku recydywy 10 tys. zł.

źródło: Małopolska Policja