Śmierć na pasach w Tuchowie (ZDJĘCIA)

Cofanie na skrzyżowaniu doprowadziło do potrącenia pieszej, która przechodziła przez przejście. W wyniku odniesionych obrażeń 84-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do tarnowskiego szpitala.

W godzinach popołudniowych 7 stycznia doszło do potrącenia przechodzącej przez pasy 84-letniej pieszej. Zdarzenie miało miejsce w Tuchowie. Do rannej kobiety została wezwana karetka pogotowia, a ratownicy udzielali pierwszej pomocy. Poszkodowana uskarżała się na bóle rąk oraz głowy. Z uwagi na obrażenia została przetransportowana do tarnowskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy ustalali okoliczności zdarzenia.

Wstępne ustalenia wskazują, że około godziny 15 do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza podjechał samochód osobowy honda, który ustawił się za innym pojazdem z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Gromnika. Ostatecznie kierowca zrezygnował z wykonania manewru i  wycofał się chcąc skręcić w prawo w stronę Tarnowa. Cofając nie zauważył  kobiety znajdującej się na przejściu dla pieszych za samochodem  i potrącił ją tyłem pojazdu. 20-letni kierowca z powiatu tarnowskiego  w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W sobotę przekazana została informacja, iż ofiara wypadku zmarła w szpitalu.

W związku z zaistniałą sytuacją, policja prowadzi postępowanie pod nadzorem  tarnowskiej  prokuratury.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl.

Skomentuj post