Złote medale dla Izabeli Marcisz i Dominika Burego (ZDJĘCIA, FILMY)

W Zakopanem zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Drugiego dnia imprezy, odbywającej się na trasach biegowych COS-u rozegrano biegi interwałowe, w których złote medale zdobyli Izabela Marcisz oraz Dominik Bury. 

W drugim dniu krajowego czempionatu biegacze narciarscy rywalizowali na dystansach 10 kilometrów stylem klasycznym wśród kobiet, natomiast mężczyźni pokonali 15 kilometrów tym samym stylem. Zdecydowanymi faworytami do złota byli Izabela Marcisz, a także Dominik Bury i świetnie się z tej roli wywiązali.

Dominik Bury drugi raz złoty

Jako pierwsi zmagania rozpoczęli mężczyźni. Od początku mocno zaczął Dominik Bury, który szybko dogonił startującego pół minuty wcześniej Michała Haratyka. Na całym dystansie zwiększył przewagę nad swoim kolegą z reprezentacji i ostatecznie okazał się lepszy o minutę i 10 sekund. Był to drugi złoty medal, po niespodziewanym triumfie w sprincie biegacza reprezentującego AZS AWF Katowice

Na trzecim miejscu zmagania ukończył gość ze Słowacji Peter Mlynar, a tuż za nimi przybiegł specjalizujący się w biegach sprinterskich Maciej Staręga, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Izabela Marcisz zwycięża wśród kobiet

Zacięta rywalizacja toczyła się między Moniką Skinder, a Izabelą Marcisz. Złota medalistka w sprincie została szybko złapana przez Marcisz. Nasza najlepsza zawodniczka na dystansach kontrolowała swój bieg i na finiszu zwyciężyła z przewagą niespełna 26 sekund nad Moniką Skinder.

Brązowy medal pewnie dowiozła do mety Magdalena Kobielusz, tracąc do złotej medalistki niespełna minutę. Strata kolejnych biegaczek wyniosła już ponad dwie minuty. To jest ta smutniejsza wiadomość.

Skomentuj post