Daria Szkurat czwartą zawodniczką Mistrzostw Polski

Bardzo dobrze zaprezentowała się w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich Daria Szkurat. Zawodniczka Klubu Sportowego Chochołów po bardzo zajętym wyścigu finałowym zajęła czwarte miejsce w sprincie techniką dowolną. 

Podopieczna trenera Edwarda Budnego była jedną z bohaterek pierwszego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które były rozgrywane w dniach 11-12 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Warto podkreślić, że zawody należały do cyklu Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup.

W kwalifikacjach Daria Szkurat spokojnie zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów, uzyskując 12 czas biegu. Najlepsza była faworytka mistrzostw Monika Skinder, wyprzedzając Izabelę Marcisz oraz reprezentantkę Słowacji Barborę Klementovą.

Zawodniczka KS Chochołów pokazała swoją moc już w w biegu ćwierćfinałowym, pokonując swoje rywalki. Także półfinał przebiegał po myśli młodej narciarki, która pewnie awansowała do wyścigu, który decydował o medalach krajowego czempionatu. Tam w walce o czołowe lokaty liczyły się cztery zawodniczki. Daria rozpoczęła spokojnie, ale na dystansie doszła do swoich rywalek i stoczyła zacięty bój na finiszu. Lepsze okazały się starsze o kilka lat i bardziej doświadczone biegaczki. Złoto wywalczyła Monika Skinder, wyprzedzając Izabelę Marcisz oraz Magdalenę Kobielusz. Czwarte miejsce to i tak znakomity wynik reprezentantki chochołowskiego klubu. W pokonanym polu pozostawiła wszystkie juniorskie kadrowiczki.

Dzień później zostały rozegrany bieg interwałowy na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Najlepsza była Izabela Marcisz, zostawiając w pokonanym polu Monikę Skinder oraz Magdalenę Kobielusz. Tym razem Daria Szkurat miała na trasie problemy z nartami, które “nie jechały”. Widać było również efekt walki o medale w sprincie, w której zawodniczka KS Chochołów dała z siebie wszystko.

Daria Szkurat jest objęta specjalnym projektem “Cross-country skiing project 2021-2024”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz JMJ Zborowscy.

Skomentuj post