Cud w Tatrach. Spadł z Rysów kilkaset metrów w dół (ZDJĘCIA)

To był sobotni cud w Tatrach. Jeden z turystów wspinający się na Rysy spadł kilkaset metrów w dół. Poszkodowanego z ranami głowy, potłuczeniami oraz złamaną nogą przetransportowano do szpitala. Drugi wypadek miał miejsce na Suchych Czubach. 

Kolejny raz mógł to być tragiczny dzień w Tatrach. W sobotę 15 stycznia doszło do dwóch poważnych wypadków w rejonie Rysów oraz Suchych Czubach. Szczególnie pierwszy turysta miał bardzo, ale to bardzo dużo szczęścia, spadając kilkaset metrów w dół.

– Rano doszło do upadku turysty na Rysach. Spadł po zalodzonym stoku kilkaset metrów. Poszkodowanego z złamaną nogą, ranami głowy i ogólnie mocno potłuczonego przewieziono śmigłowcem do szpitala – informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Bez obrażeń zakończył się drugi upadek, który darzył się w masywie Suchych Czub. Turysta w raczkach zsunął się kilkadziesiąt metrów na stronę słowacką. – Po dotarciu na miejsce wyprowadzono go z powrotem na grań, skąd wraz z towarzyszącą mu osobą samodzielnie zawrócili w kierunku Kasprowego Wierchu – podkreślają ratownicy TOPR.

fot. TOPR

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.