Walter Hofer odwiedził obiekty klubu KS Chochołów (ZDJĘCIA)

Najbardziej rozpoznawalny dyrektor w Polsce – Walter Hofer odwiedził w piątek 14 stycznia obiekty klubu KS Chochołów. Wizyta byłego szefa Pucharu Świata w skokach narciarskich miała związek z promocją jego powieści “An-Tin-Ji więcej niż sport, więcej niż miłość”. Jednym z ważnych elementów odwiedzin było przedstawienie idei i założeń “Projektu na medal”. 

To będzie niezapomniany dzień dla młodych sportowców oraz kadry szkoleniowej KS Chochołów. W piątek 14 stycznia na klubowe obiekty przybył bowiem niezwykły gość, którym był legendarny szef Pucharu Świata w skokach narciarskich – Walter Hofer. Najbardziej rozpoznawalny dyrektor w Polsce odwiedził miejsce, w którym rozpoczyna się akcja jego debiutanckiej powieści “An-Tin-Ji więcej niż sport, więcej niż miłość”.

– Wielokrotnie jadąc i wracając z Pucharu Świata, mijałem stary obiekt w Chochołowie i zostało to w mojej pamięci. Bardzo długo to trzymałem i jak zacząłem myśleć o pisaniu, właśnie przywołałem te obrazy. Są bardzo silne i takie dotykające – mówił o roli Chochołowa w swojej książce Walter Hofer.

Najważniejszym elementem wizyty było spotkanie z podopiecznymi chochołowskiego klubu. Prezes KS Chochołów Józef Zborowski opowiedział o idei oraz założeniach “Projektu na medal”, którego Sponsorem Głównym jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas rozmowy z byłym dyrektorem Pucharu Świata streścił także historię klubu oraz oprowadził gościa po klubowych obiektach, mówiąc o dalszych planach i marzeniach. Każdy z zawodników oraz trenerów mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię z tym wyjątkowym i bardzo rozpoznawalnym w środowisku sportowym człowiekiem.

– Skoki narciarskie nie są dyscypliną, która rozwija się równolegle w całym kraju. Dlatego ważne są takie pojedyncze miejsca “hotspot’, w których mamy odpowiednich ludzi i warunki, aby tę dyscyplinę rozwijać. Ten klub sportowy w Chochołowie, jak widać po wspaniałej skoczni, która jest za nami i która powstała niedawno jest takim miejscem – podkreślił Austriak.

Na zakończenie wizyty Walter Hofer podarował wszystkim obecnym na spotkaniu książki w polskim wydaniu, które osobiście podpisał wraz ze specjalną dedykacją. W zamian otrzymał wspaniały folder Wieloletniego projektu szkolenia dzieci i młodzieży na terenach wiejskich “Projekt na medal”, a także klubową opaskę.

Skomentuj post