Zdradził ich brak maseczki

W trakcie prowadzenia czynności służbowych policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących restrykcji ustanowionych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii. Reagując na brak maseczki wielokrotnie udało im się w 2021 roku ujawnić tez inne naruszenia czy dotrzeć do osób poszukiwanych. Wiele z tych osób wpadło w ręce organów ścigania, bo… nie stosowały się do obowiązku zasłaniania nosa i ust lub maseczek nie mieli ich znajomi

Luty:

– Policjanci z powiatu krakowskiego interweniując w sprawie braku maseczki, natrafili na trop narkotykowej sprawy.  Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym.

Marzec:

– Tatrzańscy policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego do zaległej odsiadki, który zwrócił ich uwagę brakiem maseczki

Kwiecień:

– Policjanci z Kęt zatrzymali 37 – latka, poszukiwanego przez oświęcimski Sąd. Mężczyzna wpadł bo szedł ulicą bez maseczki ochronnej.

– Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych jednego dnia. Pierwszy wpadł, bo sam nie miał maseczki, a drugi, bo … jego kolega nie miał maseczki

Grudzień:

– Oświęcimscy mundurowi zatrzymali poszukiwanego, który zwrócił ich uwagę, ponieważ wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki na twarzy. Ponadto okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży sklepowej.

– Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, podjęli interwencję wobec 27-latka, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Mężczyzna próbował uciec policjantom, bo jak się okazało był poszukiwany.

Bieżący rok również zapowiada się obiecująco. W dniu 12 stycznia 2022 wieczorem, w ramach obchodu rejonu służbowego dzielnicowi z komendy w Oświęcimiu sprawdzali placówki handlowe pod kątem stosowania się przedsiębiorców oraz klientów do obostrzeń związanych z COVID-19. Tuż przed 19 mundurowi przebywali w jednym z marketów spożywczych na Osiedlu Chemików. Od razu zauważyli, że dwóch klientów nie ma nałożonych maseczek ochronnych. W jednym z mężczyzn policjanci rozpoznali 48-latka poszukiwanego przez oświęcimski sąd do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za kradzieże. W związku z tym natychmiast podjęli interwencję, która dla obu mężczyzn zakończyła się nałożeniem mandatów karnych, a dla poszukiwanego również zatrzymaniem.

Więcej szczegółów znaleźć można na malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post