Kolejny tragiczny weekend w Tatrach (ZDJĘCIA)

Niestety po raz kolejny był to smutny weekend w Tatrach. Po upadku z 400 metrów w rejonie Doliny Małej Zimnej Wody śmierć na miejscu poniosła w sobotę 29-letnia Ukrainka. Kolejny raz upadek w okolicy Rysów nie zakończył się śmiercią. Turysta, który spadł z Buli pod Rysami z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Nadal trwają poszukiwania zaginionego 12 stycznia 56-letniego mężczyzny.

Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który spadł w rejonie Rysów kilkaset metrów w dół i przeżył upadek. W godzinach rannych 16 stycznia do podobnego zdarzenia doszło w tym samym rejonie. Turysta spadł z Buli pod Rysami.

– Dzisiaj tuż po godzinie 8 rano, ratownik dyżurny z Morskiego Oka, który był na patrolu w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami, zawiadomił centralę Topr, że słyszy wołanie o pomoc z okolic Wołowego Żlebu. Po dotarciu na miejsce, znalazł turytę po upadku z okolic Buli z ciężkimi obrażeniami m.in. głowy, twarzoczaszki, kręgosłupa i kończyn. Na miejsce wypadku został zadysponowany śmigłowiec, którym po zaopatrzeniu poszkodowanego przetransportowano do szpitala – poinformował TOPR.

Śmierć 29-letniej Ukrainki w słowackich Tatrach

W sobotę 15 stycznia śmierć poniosła turystka z Ukrainy. Kobieta  upadła z wysokości  około 400 metrów. Akcję reanimacyjną rozpoczęli przypadkowi turyści, natomiast kontynuowali ją przybyli na miejsce ratownicy Horská záchranná služba. Niestety nie udało się uratować życia kobiety.

To kolejna ofiara śmiertelna w Tatrach. W poprzednim tygodniu trzech mężczyzn zginęło w okolicy Gerlacha, natomiast w Dolinie Jarząbczej odkryto ciało poszukiwanego turysty.

Ratownicy TOPR oraz ich słowaccy koledzy prowadzą także poszukiwania 58-letniego mężczyzny. – W Dolinie Jamnickiej znaleziono plecak, który po sprawdzeniu przez członków rodziny należy do poszukiwanego. Dwudziestu ratowników HZS z pięcioma psami przeszukało cały teren. Turysta jeszcze nie został odnaleziony – informuje HZS.

fot. 1-3 TOPR, 4-6 Horská záchranná služba

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.