Śmierć na torach przy wadowickiej stacji (ZDJĘCIA)

Tragedia na torach w okolicy wadowickiej stacji znajdującej się przy ulicy Kochanowskiego. Pociąg śmiertelnie potrącił 42-letniego mężczyznę z powiatu limanowskiego, który zmarł w karetce. Na miejscu trwają czynności prowadzone przez policję i prokuraturę. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 16 stycznia przed godziną 19, w okolicy stacji kolejowej w Wadowicach. Pociąg relacji Bielsko-Biała – Kraków Główny, który miał przybyć na godzinę 18:46 potrącił mężczyznę.

Niestety nie udało się uratować życia 42-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który pomimo próby reanimacji zmarł w karetce. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z JRG Wadowice, a także Zespół Ratownictwa Medycznego.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem, ruch kolejowy na odcinku Wadowice – Kalwaria Lanckorona został zablokowany. Pasażerowie pociągu, który potrącił mężczyznę, jak i późniejszego otrzymali Zastępczą Komunikację Autobusową, która przetransportuje ich w miejsca docelowe.

Maszynista, jak i kierownik pociągu w chwili wypadku byli trzeźwi. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia pod nadzorem policji i prokuratury.

fot. Patrol Drogowy