Łyżwiarstwo drogowe w Ostrowsku? Da się? Tak!!! (FILM)

Nowa dyscyplina sportowa stała się faktem. Po łyżwiarstwie szybkim, figurowym i short tracku tym razem za sprawą podhalańskich drogowców można było spróbować łyżwiarstwa drogowego. Udowodnił to mieszkaniec Nowego Targu. 

Polscy panczeniści na długim i krótkim torze pukają w tym sezonie do światowej czołówki i mają szanse na sukcesy podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jednak w poniedziałek 17 stycznia na terenie Podhala powstała nowa dyscyplina sportowa – łyżwiarstwo drogowe, w których warunki do treningu są idealne jedynie w Polsce. Takiej areny sportowej mogą nam pozazdrościć wszystkie sportowe potęgi europejskie.

Pierwszym zawodnikiem jest nasz czytelnik, Piotr z Nowego Targu, który wykorzystał idealne warunki do uprawiania tego sportu i postanowił potrenować oraz nadesłać film instruktażowy z drogi wojewódzkiej DW969 w Ostrowsku. Dobra technika plus łyżwy hokejowe, połączone z przespaniem zimy przez drogowców umożliwiły jazdę na Ostrowsko Arena.

Apelujemy jednak o to, aby nie naśladować tego typu treningów w swoich miejscowościach. Polecamy do tego lodowisko, gdzie warunki będą dobre przez cały okres zimowy i nie są uzależnione od podhalańskich drogowców.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.