16-latek rozpoczął ferie od…

“16-latek rozpoczął ferie od… ucieczki przed policją” – pisze w nagłówku małopolska policja w notatce prasowej. Pierwsze myśli jakie przychodzą do głowy to, że miał przy sobie narkotyki, dopalacze lub był pod wpływem alkoholu. Jednak rzeczywistość okazała się całkowicie inna… Uciekał przed policją, bo quad – którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a tablica rejestracyjna pojazdu była repliką.

Policjanci ze Szczucina patrolując miejscowość Mędrzechów, w niedzielę 16 stycznia 2022, zauważyli kierującego quadem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. -“Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając tym samym kierującemu czterokołowcem lekkim polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował i próbował uciec policjantom. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący quadem  w pewnym momencie zjechał z jezdni i wjechał w nieutwardzoną leśną drogę, lecz rosnące na jego drodze drzewa nie pozwolił mu na kontynuowanie dalszej jazdy i ucieczka zakończyła się unieruchomieniem silnika pojazdu. “- opisują przebieg wydarzeń mundurowi z Szczucińskiej policji.

Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania, a quad nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia. Ponadto tablica rejestracyjna była zwykłą atrapą, kupioną pewnie przez internet lub na bazarze, czy na stacji benzynowej. Młody człowiek odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Wobec 16-latka mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym; kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.”  pisze w Ustawie z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich. Te środki może nałożyć na tego młodego człowieka sąd dla nieletnich.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.