Nie wiedziała, że jest w ciąży. Pacjentka w przychodni w Nowym Wiśniczu niespodziewanie zaczęła rodzić

W dniu wczorajszym (wtorek)  miała miejsce nietypowa wizyta jednej z pacjentek w ośrodku zdrowia w Nowym Wiśniczu. Kobieta zarejestrowała się do lekarza skarżąc się m.in. na bóle brzucha. W trakcie pobytu w przychodni nagle zaczęła rodzić.

Trwająca akcja porodowa była zaskoczeniem nie tylko dla personelu medycznego przychodni, ale również dla samej pacjentki. Okazało się, że nie miała ona pojęcia o tym, że jest w ciąży. Na szczęście w placówce otrzymała potrzebną pomoc Na miejscu byli lekarze (ginekolog i pediatra) oraz pielęgniarki. Mimo dużego zaskoczenia przebiegiem wypadków zespół pracowników placówki odnalazł się w zaistniałej sytuacji i przyjął poród.

– Spisali się! – chwali personel Katarzyna Gnyla, kierownik SPG ZOZ w Nowym Wiśniczu.

Dziecko jest wcześniakiem.  Wstępnie lekarze ocenili, że poród nastąpił w 6. miesiącu ciąży. Jak wynika z informacji przekazanych przez kierownika wiśnickiego ośrodka zdrowia, na świat przyszedł chłopczyk. Ze względu na przedwczesny poród został on przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Krakowie, a świeżo upieczona mama trafiła pod opiekę bocheńskiego szpitala.

Źródło: bochnianin.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.