Tarnowska policja zatrzymała kłusownika ptaków (ZDJĘCIA)

Żyły w ciasnych klatkach, były pozbawione naturalnego środowiska oraz swobody. Cieszyły oko jedynie jednej osoby – kłusownika. Tarnowska Policja zatrzymała 62-letniego mężczyznę, który więził zwierzęta. 

Kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód wpadli na trop kłusownika, który wyłapywał rzadkie gatunki ptaków i więził je w klatkach. 12 stycznia policjanci w budynku gospodarczym, na terenie wytypowanej posesji zabezpieczyli kilka klatek, z gatunkami podlegającymi ochronie. Wśród nich znalazły się dwie zięby, czyż oraz szczygieł.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci znaleźli także tzw. żywołapkę – metalową konstrukcję ułatwiającą wabienie i nielegalne pozyskiwania ptaków. Usytuowana została ona na sąsiedniej posesji. Towarzyszący mundurowym funkcjonariusze straży leśnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną prawa.

62-latek został zatrzymany do dyspozycji służb. Niedługo potem usłyszał zarzut z artykułu 127a Ustawy o ochronie przyrody, czyli wejścia w posiadanie okazów objętych ochroną gatunkową, za co grozi od trzech miesięcy do lat pięciu lat pozbawienia wolności.

Uratowane ptaki zostały wypuszczone i odzyskały wolność.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.