Turyści spadli z lawiną w rejonie Wołowca (ZDJĘCIA)

Wiele szczęścia miała dwójka turystów, która została porwana przez lawinę w rejonie Wołowca. Jeden z nich, przysypany w połowie przez zwały śniegu został odkopany przez współtowarzysza, a następnie poinformowali ratowników TOPR o tym, że zeszli w kierunku Doliny Chochołowskiej. 

Zgłoszenie o lawinie centrala TOPR odebrała w środę 19 stycznia około godziny 11. Turysta wędrujący po Tatrach poinformował, iż z Rakonia widział dwie osoby porwane przez lawinę w rejonie zielonego szlaku w dolinie Wyżniej Chochołowskiej.

– Zgłaszający po zejściu lawiny, widział na powierzchni tylko jedną z nich. Do działań zadysponowano śmigłowiec, który przewiózł na lawinisko 6 ratowników i psa lawinowego. Po desancie na miejscu i rozpoczęciu przeszukiwania lawiniska, do TOPR zadzwonili turyści, którzy spadli z lawiną i poinformowali, że jeden z nich do połowy przysypany został szybko odkopany przez towarzysza i zaczęli zejście do doliny Chochołowskiej. Dopiero widząc przelatujący śmigłowiec, zorientowali się, że może chodzić o nich i szybko zadzwonili z informacją. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało – poinformował w komunikacie TOPR.

W miejscu obrywu lawina miała około 250 m długości. Czoło lawiny było miejscami głębokie na 3 metry. Przypominamy, że w Tatrach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego!

fot. TOPR

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.