43-latek oskarżony o zabójstwo. Czy dostanie dożywocie?

W czwartek 13 stycznia br. krakowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej odbywającej się w jednym z mieszkań w rejonie Prokocimia ugodził śmiertelnie jednego z jej uczestników, za które grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

13 stycznia br. około godziny 14, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Prokocimiu doszło do awantury podczas której jeden z jej uczestników został ugodzony nożem. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol policji z Komisariatu VI Policji w Krakowie.

Po przyjeździe pod wskazany adres funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Znajdował się na łóżku w pozycji półsiedzącej. W okolicach brzucha miał raną kłutą. Tętno było niewyczuwalne. Funkcjonariusze prowadzili akcję pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia. Niestety 74-letniego poszkodowanego nie udało się uratować.

Policjanci znajdujący się na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że w mieszkaniu odbywało się spotkanie towarzyskie. Podczas spotkania trzej mężczyźni i kobieta pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 43-latek chwycił za nóż kuchenny i zaatakował swoich znajomych, godząc 74-letniego gospodarza spotkania kilkukrotnie w okolice brzucha. Drugiemu z mężczyzn i kobiecie udało się uciec. To oni zadzwonili na numer alarmowy, aby powiadomić służby o zdarzeniu.

Funkcjonariusze ustalili rysopis 43-letniego sprawca tragicznego zdarzenia, który zbiegł z miejsca zdarzenia.  Opis sprawcy udało się powiązać z mężczyzną, którego mijali wchodząc do budynku, dlatego jeden z funkcjonariuszy udał się na rozpoznanie terenu, gdzie w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymał 43-letniego sprawcę przestępstwa. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego agresywnego zachowania.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji wraz z kryminalnymi z Komisariatu VI Policji w Krakowie, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, przeprowadzili czynności związane z oględzinami miejsca, przesłuchali świadków i zabezpieczyli nóż. Zatrzymanemu postawiono  zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara łącznie z dożywotnim pozbawieniem wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny również za kradzież rozbójniczą, której dokonał 7 stycznia br. w jednym ze sklepów monopolowych na Prokocimiu, za co również usłyszał zarzuty.

15 stycznia br. sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Kraków – Podgórze i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.