Iga Świątek w trzeciej rundzie Australian Open

Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Świetnie dysponowana Polka w swoim drugim spotkaniu na kortach Melbourne Park nie dała szans swojej rywalce, którą była Szwedka Rebecca Peterson. Ostatecznie po niespełna 80 minutach zwyciężyła 6:2, 6:2.

Iga Świątek w bardzo dobrym stylu rozpoczęła pierwszy w tym roku turniej wielkoszlemowy. W pierwszej rundzie Australian Open pokonała Brytyjkę Harriet Dart 6:3, 6:0. Rywalką rozstawionej z numerem siódmym Polki została 82 w rankingu WTA Rebecca Peterson, która nie dała szans reprezentantce gospodarzy Darię Saville (6:2, 6:3). Do tej pory tenisistki spotkały się na korcie tylko jeden raz. W drugiej rundzie ubiegłorocznego French Open górą była nasza tenisistka, zwyciężając pewnie 6:1, 6:1.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch szybkich przełamań Szwedki w pierwszym i trzecim gemie. Szybko na tablicy wyników zrobiło się 4:0 i Polka spokojnie wygrała inauguracyjnego seta 6:2. Mimo słabszego od rywalki pierwszego serwisu, skuteczność punktów zarówno w pierwszym, jak i drugim podaniu Igi Świątek była bardzo wysoka.

Drugi set także był bez historii. Różnił się nieco początkiem, ponieważ Rebecca Peterson w swoim inauguracyjnym podaniu nie dała się przełamać. Jednak znane powiedzenie “co się odwlecze, to nie uciecze” idealnie wzięła do serca Polka, która odebrała rywalce serwis w trzecim i piątym gemie i wyszła na prowadzenie 5:1. Szwedka wygrała jeszcze jedno swoje podanie, ale później Iga Świątek przypieczętowała wygraną w secie 6:2 oraz w meczu 6:2, 6:2.

W trzeciej rundzie może dojść do polskiego pojedynku. Stanie się tak, jeśli Magdalena Linette pokona rozstawioną z numerem 25 Rosjankę Darię Kasatkinę. Mecz rozpocznie się około godziny 3 w nocy czasu polskiego.