Krzyż przy szlaku na Luboń Wielki zniszczony przez wandala

Jedna z internautek na grupie Rabka Twoje Miasto wrzuciła zdjęcie krzyża przy szlaku na Luboń Wielki. Wandal urwał głowę Chrystusa z rzeźby autorstwa Jana Rogowca z Zarytego. 

Do skandalicznego zdarzenia doszło prawdopodobnie w środę 19 stycznia na szlaku niebieskim, prowadzącym z Zarytego na Luboń Wielki. – W dniu wczorajszym jakiś wandal urwał głowę Chrystusa z krzyża, wyrzeźbionego przez Pana Jana Rogowca z Zarytego a znajdującego się przy niebieskim szlaku na Luboń Wielki – pisze jedna z internautek na grupie Rabka Twoje Miasto, publikując zdjęcie uszkodzonego krzyża – rzeźby.

Internauci nie zostawiają suchej nitki na osobie bądź osobach, które postanowiły uszkodzić krzyż wyrzeźbiony przez Jana Rogowca – mieszkańca Zarytego. Kapliczka ta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc przy szlaku na jeden ze szczytów Beskidu Wyspowego. To są właśnie pseudoturyści, którzy swoim intelektem nie ogarniają idei i radości z poznawania piękna natury. Psują,brudzą ,niszczą i profanują. To są turyści IMBECYLE – oburza się jedna z internautek. – P. Jan ma lat trochę więc szanujmy to co dla nas zrobili ludzie starsi od nas, bo młodsi tego nie zrobią a raczej zniszczą – wtóruje kolejna.

Poniżej kapliczka przed aktem wandalizmu…

Jednym z najcenniejszych komentarzy jest wypowiedź Pani Justyny. – Można nie być wierzącym. Można być złym na religię. Ale takich czynów nie ogarniam. Po co tak robić ? Czy ludziom już naprawdę odbija? – zadaje pytanie.

Być może odpowiedzi od wandala się nie doczekamy, jednak warto takie akcje nagłaśniać. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat tej smutnej informacji, prosimy o kontakt z redakcją.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.