Zakopane na ferie – co warto zobaczyć?

Jesteśmy nie więcej w połowie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Małopolsce. W południowej części naszego województwa jest biało – co sprzyja wyjazdom na narty, sanki, łyżwy, ale także wypadkom w górach. Ostatnio mówiliśmy w serii “na ferie!” o królewskim mieście Krakowie. Dziś na warsztat bierzemy Zakopane!

Do niedawna, w zasadzie do połowy XIX wieku, Zakopane to była wieś zabita dechami pod samymi Tatrami. Dopiero Młodopolscy artyści w drugiej połowie XIX wieku rozpromowali to miejsce, która w okresie międzywojennym zaczęła się stawać centrum turystycznym. Dziś kojarzymy Zakopane z Misiem na Krupówkach, Tatrami, korkiem na zakopiance i wysokimi cenami. Jednak co ciekawego można zobaczyć w Zakopanem?

Psie zaprzęgi

Wydawać by się mogło, że psie zaprzęgi to motyw przewodni Alaski i kojarzy nam się z Jukonem i serialem “Przystanek Alaska”. Jednak firma FunDog oferuje taką atrakcje! Na początku odbywa się szkolenie i instruktor tłumaczy całe “osprzętowienie” zaprzęgu i przywitacie się z czworonogami! A następnie ruszycie w niezapomnianą podróż, a nawet jeżeli wasze umiejętności będą na odpowiednim poziomie, to sami pokierujecie psiakami!
Więcej informacji o tym znajdziecie TUTAJ

Śnieżny labirynt

Czyli Snowlandia – to zimowy park rozrywki, gdzie znajduje się największy na świecie śnieżny labirynt! Ten “potwór” ma 2,5 tys. metrów kwadratowych! Są też śnieżne zamki i wzgórza do zjeżdżania na sankach. Są też rycerze, barany i owieczki!
Więcej informacji o tym znajdziecie TUTAJ

Muzeum Tatrzańskie

Sądzicie, że muzea są nudne i nie ma w nich nic ciekawego? Grubo się mylicie! Muzeum Tatrzańskie to najciekawsze muzeum w Zakopanem, o ile nie na całym Podhalu! We wszystkich filiach muzeum (do wszystkich obiektów wejdziecie na jednym bilecie) poznacie geologię i budowę Tatr, zwierzęta (np. zbiory motyli). Natomiast w dziale etnograficznym poznacie dzieła sztuki, które inspirują współczesnych rzemieślników i artystów ludowych! Natomiast z ciekawszych rzeczy jakie znajdziecie w części z dziełami sztuki to zbiór 50 karykatur Kazimierza Sichulskiego i nie tylko!

Dodatkowo muzeum prowadzi zajęcia w ramach ferii 2022 o których więcej przeczytacie TUTAJ!

———
Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.