Piotr Legutko tegorocznym laureatem nagrody im. Jacka Maziarskiego

Dyrektor TVP Historia Piotr Legutko został tegorocznym laureatem nagrody im. Jacka Maziarskiego.

Prof. Jan Żaryn wręczając nagrodę podkreślił, że nagroda jest “za całokształt pracy dziennikarskiej, ale w szczególności za prowadzenie kanału tematycznego TVP Historia”.

Arkadiusz Gołębiewski – laureat tej nagrody z roku 2019 napisał na swoim profilu na Facebooku: “wiem jak ważna jest świadomość tego, że Twoja praca jest dostrzegana i ceniona przez innych. Niewątpliwie takie nagrody dodają nam skrzydeł, sieją nadzieję, że praca którą podejmujemy ma sens i mimo wszelakich kłopotów warto być wiernym swoim pasjom i nie odpuszczać”.

Nominowani w tym roku do nagrody poza nagrodzonym byli:

  • Elżbieta Berus-Tomaszewska – dyrektor Archiwum Polskiego Radia
  • prof. Maciej Urbanowski – pisarz i naukowiec
  • mec. Jerzy Kwaśniewski – Prezes Zarządu i współzałożyciel Instytutu Ordo Iuris
  • Jakub Moroz i Mateusz Werner – program telewizyjny “Sądy przesądy – rozróby u Kuby”.

Nagroda im. Jacka Maziarskiego jest przyznawana corocznie począwszy od 2010 roku. Jej inicjatorami byli żona Anna i przyjaciele zmarłego w maju 2009 r. publicysty i polityka, którego imieniem została nazwana. Jej celem jest m.in. działanie na rzecz wysokich etyczno-moralnych standardów w twórczości literackiej i publicystycznej.

Laureatami nagrody byli dotychczas m.in. Paweł Zyzak, Jacek i Michał Karnowscy, Ewa Stankiewicz, Sławomir Cenckiewicz,Krzysztof Skowroński, Tadeusz M. Płużański, Przemysław Dakowicz, Piotr Bernatowicz.

Piotr Legutko – to polski dziennikarz, publicysta i wykładowca związany z Krakowem, były redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Współpracował lub nadal współpracuje z takimi tytułami jak: Tygodnik Powszechny, Czas Krakowski, Gość Niedzielny, Nowe Państwo, Rzeczpospolita, Uważam Rze, Rzeczy Wspólne. Od 1997 jest związany z krakowskim oddziałem TVP. Od 2017 pełni funkcję dyrektora TVP Historia.

Jest jednocześnie wykładowcą Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz retoryki i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W 2012 otrzymał srebrny medal im. Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. W 2020 odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.