Niecodzienna gratka w licytacji dla WOŚP

Z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na licytację trafił niecodzienny i wyjątkowo okazały przedmiot. Jest nim… replika sławnego dzwonu Zygmunt, która została przygotowana z okazji jubileuszu jego 500-lecia.

Dar na licytację przekazali Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej Piotr Gój. Razem z WOŚP już kolejny raz zagrają też miejskie instytucje kultury i Urząd Miasta Krakowa. W niedzielę, 30 stycznia cały Kraków stanie się wielką sceną 30. finału WOŚP.

Szczegółowe informacje na temat tego niezwykłego daru znaleźć można na stronie krakow.pl.

Tegoroczny dar na licytację WOŚP należy do dość… nietypowych. Jednak nie pierwszy raz Jacek Majchrowski zaskakuje w tym temacie. Na liście nietypowych darów znaleźć można:

  • fragment konstrukcji krakowskiego “Szkieletora” wraz z certyfikatem autentyczności (2021)
  • zestaw porcelanowych kubków upamiętniających obchody 70-lecia Nowej Huty (2020)
  • tradycyjna krakowska szopka (2019)
  • koszulka reprezentacji Polski siatkarzy z podpisami i biletami na finał Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 (2017)
  • błękitna suknia Kopciuszka, w której Alicja Bachleda-Curuś wystąpiła w spocie promującym Kraków (2015)
  • trąbka hejnalisty (2013).

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia. W bieżącym roku jest on realizowany pod hasłem „Przejrzyj na oczy” dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci.

W ciągu 29. finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń. W ubiegłym roku było to 210 813 830,10 zł. Do krakowskich placówek medycznych trafił dotychczas sprzęt medyczny o łącznej wartości 46 759 889,82 zł.

Grajmy dalej razem – do końca świata i jeden dzień dłużej!

fot. krakow.pl