Bez prawka, “na gazie” i z narkotykami

20 stycznia br. ok. godziny 10:30 patrol policji monitorujący porządek i bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Gorzków w Nowym Sączu, zauważyli osobową toyotę, której kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Widząc to, kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę wąskimi, osiedlowymi uliczkami. 

Patrol rozpoczął pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, uciekinier nadal kontynuował jazdę uszkadzając przy okazji zaparkowane wzdłuż ulic samochody. Podczas gwałtownego hamowania uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Na szczęście funkcjonariuszom udało się go zatrzymać.

Badanie trzeźwości wykazało, że zatrzymany 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Nie była to jak się kazało jednak jedyna przyczyna ucieczki przed funkcjonariuszami. Dalsze czynności ujawniły, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a prowadzony pojazd nie był jego własnością. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek z suszem roślinnym oraz kilka zwitków folii aluminiowej z przezroczystymi kryształkami. Uciekinier został zatrzymany i doprowadzony do sądeckiej komendy.

Wykonane badania zabezpieczonych substancji wskazały, że była to marihuana i mefedron. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 48-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Odpowie również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia – kierowanie pojazdem bez uprawnień i po użyciu alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności na drogach wewnętrznych. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.