Iga Świątek w półfinale po fantastycznym spotkaniu!

Cóż to był za bój w walce o półfinał Australian Open! Po ponad trzech godzinach gry Iga Świątek pokonała w trzech setach Estonkę Kaię Kanepi 4:6, 7:6(2), 6:3 i jest już o krok od finału turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach Melbourne Park. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 27 Amerykanka Danielle Rose Collins.

Zdecydowaną faworytką pojedynku ćwierćfinałowego z 37-letnią Estonką była Iga Świątek. Warto jednak podkreślić, że Kaia Kanepi wyeliminowała turniejową “dwójkę” Białorusinkę Aryne Sabalenko. Polka także stoczyła zacięty bój, a Rumunka Sorana-Mihaela Cirstea postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Obie tenisistki zagrały w poprzedniej rundzie trzysetowe pojedynki, więc mecz zapowiadał się niezwykle interesująco.

Pierwszy set nie był najlepszy w wykonaniu Igi Świątek. 20-letnia Polka miała problemy z własnym podaniem, popełniając aż sześć podwójnych błędów serwisowych. Dodatkowo w siódmym gemie nasza tenisistka została przełamana przez swoją rywalkę. Owszem, miała wiele okazji na odebranie serwisu Kai Kanepi, ale niestety nie udało się tego dokonać ani razu i ostatecznie Estonka wygrała inauguracyjną odsłonę 6:4.

W drugiej partii spotkania serwis Polki zaczął wyglądać lepiej. Pomimo czterech podwójnych błędów Iga Świątek miała wyższą skuteczność pierwszego podania oraz punktów przy nim zdobytych. Set rozpoczął się jednak bardzo źle, bo od przełamania w wykonaniu Estonki już w pierwszym gemie. Na całe szczęście 20-latka z Warszawy przełamała Kaię Kanepi już w drugim, a następnie w czwartym gemie. Gdy wydawało się, że nasza tenisistka pewnie zmierza po wyrównanie stanu meczu, rywalka odebrała podanie i doprowadziła do tie-breaka. W nim Iga była na całe szczęście bezkonkurencyjna wygrywając do 2.

Trzeci set rozpoczął się dla Polki znakomicie, bo od odebrania serwisu rywalce. Niestety w czwartym gemie to Estonka przełamała Igę Świątek i po raz kolejny kibice mogli być nieco zaniepokojeni. Tym razem jednak szybko zrobiło się 5:2 dla naszej tenisistki. Po ponad trzech godzinach spotkania Iga Świątek zamknęła mecz we wspaniałej, kończącej akcji, pokonując swoją rywalkę 4:6, 7:6(2), 6:3.

W walce o finał Australian Open Iga Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem 27 Amerykanką Danielle Rose Collins. Pojedynek obu tenisistek już w czwartek.