Ruszyła budowa zapory na granicy!

Od początku kryzysu na granicy Polsko – Białoruskiej mówi się o potrzebie budowy stałej zapory oddzielającej RP, od niebezpiecznych migrantów, którzy są wykorzystywani przez naszego sąsiada do wojny hybrydowej. Dziś (26 stycznia 2022) na plac budowy wjechały koparki, buldożery, spychacze oraz inny ciężki sprzęt.

W środę 26 stycznia 2022, o godzinie 7:30 16. Dywizja Zmechanizowana na swoim Facebook’owym profilu opublikowała film z budowy zapory, który obejrzycie TUTAJ. Mimo mrozu, śniegu i niebezpieczeństwa czyhającego po drugiej stronie tymczasowej zapory z drutu kolczastego, budowlańcy prężnie działają. Ochraniają ich funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze z 16DZmech.

Ta inwestycja jest strategicznym zabezpieczeniem i z pewnością wysoka na 5,5m zapora o długości 105,55km pomoże w ochronie przed wojną hybrydową, która ma miejsce ze strony Białorusi.

Dodatkowo -“Dowódca 16 Dywizja Zmechanizowana gen. dyw. Krzysztof Radomski odwiedził dzisiaj żołnierzy z jednostek wojskowych 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny, 5 Lubuski Pułk Artylerii wspierających Straż Graniczna i zaangażowanych w budowę stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej. Generał podziękował żołnierzom za wysiłek i trud związany z odpowiedzialną służbą‼👊.”- poinformowała dywizja na swoim Facebook’owym profilu w godzinach wieczornych 26 stycznia.

Nasza redakcja także dziękuje na obronę naszych granic i życzy bezpiecznej służby! Zapewniamy, że będziemy na bieżąco relacjonować wydarzenia z granicy.

 

Foto: 16DZmech

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.