Scenariusz niczym w Cyberpunk’u!

17 września 2020 ma miejsce premiera nowej gry CD Projekt zatytułowana “Cyberypunk 2077”, która przenosi gracza do tytułowego roku, gdzie poznaje świat przyszłości gdzie m.in. rządzą korporacje, ludzie wszczepiają sobie elektroniczne komponenty, a na pomoc przylatuje Trauma Team” lub dron – w zależności od wykupnego ubezpieczenia.

21 stycznia 2022 całkowicie za darmo, mogli poznać ratownictwo XXI wieku rodem z Cyberpunka. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe tak opisało tą akcję ratunkową na swoim Facebook’owym profilu – Bardzo trudne warunki w Tatrach!!!Przekonać się o tym mogła trójka Turystów, która wczoraj o godzinie 17:21 wezwała na pomoc Ratowników TOPR.Turyści po zmroku bez odpowiedniego przygotowania oraz wyposażenia utknęli w rejonie wierzchołka Kopy Kondrackiej i potrzebowali pomocy w zejściu w dół.Po godzinie 18 z Centrali TOPR w kierunku Kopy Kondrackiej wyruszyło 14 Ratowników. Ze względu na wysoki (ZNACZNY) stopień zagrożenia lawinowego oraz brak widoczności spowodowanej porywistym wiatrem i ciągłymi opadami śniegu Ratownikom nie udało się dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Przy pomocy drona Ratownicy dostarczyli do Turystów koce termiczne Blizzard oraz pakiety grzewcze co umożliwiło Turystom przetrwanie nocy w bardzo niskiej temperaturze. O godzinie 5 rano dnia kolejnego z Centrali TOPR wyruszyły kolejne grupy Ratowników. Ratownikom około południa udało się dotrzeć do Turystów, którzy w zaskakująco dobrej formie zostali sprowadzeni do Doliny Kondratowej i dalej skuterami śnieżnymi oraz samochodami zostali przetransportowani do Zakopanego.W wyprawie łącznie udział wzięło 28 Ratowników, a ta zakończyła się dzisiaj o godzinie 16. Należy nadmienić że wyprawa prowadzona była w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.”. 

Jednak tu należy zwrócić uwagę na coś całkowicie innego. Jesteśmy świadkami nastania nowej ery ratownictwa. Okazuje się, że w bardzo trudnych warunkach pogodowych akcję ratowniczą może poprowadzić dron i wcale to nie jest scenariusz od dawna zapowiadanego DLC do “Cyberpunk 2077″!

Wyobraźmy sobie, że w godzinach szczytu w mieście wzywany jest zespół ratownictwa medycznego do nagłego zatrzymania krążenia. Liczy się każda sekunda! W tym samym czasie, gdy karetka stoi w korkach wysyłany jest dron z AED – czyli defibratorem i opuszcza elektrony w odpowiednie miejsca. Samodzielnie prowadzi on akcję ratunkową do przybycia ratowników.

Czyżby tak wyglądała przyszłość? Czy wchodzimy właśnie w nową erę? Kto to wie… Sami jesteśmy ciekawi, co przyniesie przyszłość!

 

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.