Uratowali złodzieja przed wychłodzeniem!

Jeden z naszych redaktorów niedawno na swoim blogu pisał o potrzebie pomocy bezdomnym na mrozie. Przecież Ci ludzie mogą umrzeć, namiary na jego post znajdziecie TUTAJ! Natomiast Policjanci z Oświęcimia natrafili na złodzieja, który o mało się nie wychłodził

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy wieczorem 22 stycznia 2022 zauważyli na ławce śpiącą osobę. Nie wiadomo dlaczego 19-nasto letni mężczyzna próbował spędzić noc na ławce, ale wiadomym jest, że ukradł rower.

“Tuż po godzinie 20.00 policjanci podczas patrolu na ulicy Chemików w Oświęcimiu w jednej z wiat przystankowych zauważyli śpiącego młodego mężczyznę obok którego stał rower. Mundurowi chcąc sprawdzić czy rowerzysta nie potrzebuje pomocy natychmiast zatrzymali radiowóz i podeszli do śpiącego. W trakcie rozmowy okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Nastolatek wyjaśnił, że wracając od znajomych mieszkających w jednej z podoświęcimskich miejscowości zmęczył się więc usiadł na ławce przystankowej, aby chwilę odpocząć. Następnie mundurowi zapytali 19 – latka o stojący obok niego rower. Ku ich zdziwieniu chłopak odparł, że rower nie jest jego własnością. Po sprawdzeniu numerów jednośladu okazało się, że pochodził on z kradzieży”- relacjonują policjanci na stronie internetowej Oświęcimskiej Policji.

Za kradzież mienia o wartości niższej niż 500 zł grozi kara aresztu, ograniczenie wolności albo kara grzywny. Więc najprawdopodobniej można spodziewać się mandatu karnego, ponieważ kradzież do 500zł podlega pod kodeks wykroczeń.

Jednak w tej historii najważniejsze jest coś innego. Podobnie jak nasz redaktor wspominał na swoim blogu -” Jednak czy ten mężczyzna jest gorszym człowiekiem niż Ty lub ja? “- właśnie… Złodziej, alkoholik, czy bezdomny – w obecnym czasie nie ma to żadnego znaczenia! Prokurator i sąd jest od wymierzania kary, a pomoc należy się każdemu.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.