Lawina w Tatrach. Porwany narciarz w stanie ciężkim.

Lawina w Tatrach. Zwały śniegu zeszły z Uhrocia Kasprowego w kierunku trasy narciarskiej z Kasprowego Wierchu. Według najnowszych informacji porwany został narciarz, jeżdżący poza wyznaczonym szlakiem. Jego stan jest poważny. 

Najnowsze informacje mówią o poważnym stanie narciarza, który został porwany przez lawinę w rejonie Uhrocia Kasprowego. Ratownicy TOPR dotarli do poszkodowanego śmigłowcem. Wcześniej został on odkopany przez kolegę. Warto podkreślić, że narciarze poruszali się poza wyznaczonym szlakiem.

W Tatrach obowiązuje obecnie trzeci stopień zagrożenia lawinowego. – Pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. W pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie. Warunki w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności oraz posiadania bardzo dużej zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa – informuje TOPR.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.