Posypały się mandaty…

Mimo wprowadzenia nowych, wysokich, mandatów – nie brakuje śmiałków, którzy łamią przepisy Ruchu Drogowego i tym samym narażają się na niebezpieczeństwo (śliska droga, śnieg, słaba widoczność itp.), ale także na srogi mandat. 

Bocheńska drogówka zdążyła już odebrać dwóm kierowcom uprawnienia do kierowania oraz wypisać mandat na sumę 1.500zł! Jednak -“mimo, że kwoty mandatów znajdujące się w obowiązującym od nowego roku taryfikatorze, są bardzo wysokie, w dalszym ciągu dochodzi do przypadków łamania przepisów drogowych przez kierowców. W ciągu ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ujawnili trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 
W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci bocheńskiej drogówki kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami na drodze wojewódzkiej numer 967 w miejscowości Łapczyca. W miejscu, w którym obowiązuje obszar zabudowany tuż po godzinie 21 zatrzymali kierującego seatem, który przekroczył dozwoloną tam prędkość o 55 km/h. 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami -1500 złotych mandatu. 
Dzień później tuż przed godziną 22 na drodze krajowej numer 94,  w rejonie przejścia dla pieszych mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego samochodem marki Citroen. Mimo ograniczenia dozwolonej prędkości obowiązującej w obszarze zabudowanym, kierujący w tym miejscu jechał z prędkością 102 km/h. 46-latek z powiatu wielickiego stracił prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami -1500 złotych mandatu. 
Wczoraj tuż przed godziną 23 na drodze wojewódzkiej numer 965 w Nowym Wiśniczu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Volkswagen. Kierujący jechał w obszarze zabudowanym 110 km/h. Za to wykroczenie 19-letni mieszkaniec gminy Bochnia stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł.”- tłumaczą mundurowi na stronie internetowej bocheńskiej policji.

Zastanawiasz się jakie rumy białe wybrać? Przeczytaj.

Należy pamiętać, że przy kilku wykroczeniach policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 6.000zł, a jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu to kierujący może otrzymać grzywnę w wysokości nawet 30.000zł!!! 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.