Przekleństwo godzin, w których organizowane są uroczystości

Lokalne uroczystości często organizowane są w dość absurdalnych porach. Są to np. godzina 10:00, 12:00 – w tygodniu. Natomiast wydarzenia o charakterze patriotycznym rzadkością odbywają się w weekendy. Utrudnia to życie wielu patriotom, którzy należą (lub nie) do różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń i związków…

Wiele uroczystości rocznicowych na szczeblu lokalnym odbywa się w dni robocze, o godzinach w których my wszyscy pracujemy. Jest to np. 10:00, czy 12:00 i stwarza to poważny problem. Ludzie, którzy chcieliby uczestniczyć w tych wydarzeniach często po prostu nie mają takiej możliwości, bo są wtedy w pracy. Natomiast młode pokolenie, które także chciałoby oddać hołd Bohaterom i poznać jeszcze żyjących Weteranów walk o niepodległość, także ma ciężki orzech do zgryzienia, bo są po prostu w szkole!

Dowiedz się więcej o jednoosobowa spółka z o.o.

A nie od dziś wiadomo, że materiału do przerobienia na lekcjach jest multum i BARDZO rzadko w grę wchodzi “szkolne wyjście na uroczystości lub jest problem z zwolnieniem się z szkoły danego dnia, bo przecież materiał będzie trzeba nadrobić! Natomiast nikt nie będzie Cię chwalił, że byłeś nieobecny w szkole dlatego iż chciałeś oddać hołd np. żołnierzom poległym we wrześniu 1939r. lub Żołnierzom Wyklętym w rocznicę ich śmierci.

Jednak dlaczego tak się dzieje? Z dwóch prostych powodów: Albo wójt, burmistrz, czy starosta na siłę chce wpisać się w datę rocznicową (no bo po prostu must have jest to zrobić teraz, akurat w środku tygodnia np. w środę!) lub z bardziej prozaicznego powodu… Duża część urzędników po prostu weekend’y chce mieć wolne, a w tygodniu nie pracuje np. po godzinie 16:00… I z powodu takiej “prywaty” młodzi ludzie, którzy chodzą do szkoły nie mają możliwości wziąć udziału w takich uroczystościach z powodu lekcji, a “starsi” muszą pracować by zarobić na chleb…

Dlatego warto, aby urzędnicy, którzy mają w zanadrzu organizację takich wydarzeń patriotycznych, wzięli pod uwagę godziny dostępne dla “zwykłego Kowalskiego”. Zamiast organizować uroczystości 1 września o godzinie 9:00, gdzie będą Kombatanci, rodziny Bohaterów, IPN, przedstawiciele wojska oraz politycy – to może by tak zorganizować te uroczystości o godzinie 15:00? A jeżeli nie możliwe jest organizowanie takiego przedsięwzięcia o tej godzinie to może wyjdziecie do młodych i zorganizujecie tą uroczystość dzień wcześniej – jeszcze w wakacje (31 sierpnia)?

Jednym z najbliższych Świąt Narodowych będzie 1 marca: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku przypada we wtorek. Drodzy Urzędnicy, Politycy, Samorządowcy: Uczniowie już wtedy normalnie będą uczęszczać do szkół. Może by tak obchody tego święta zorganizować popołudniu?

Foto: PRWP