SMS dla załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego!

Już jakiś czas udowadniamy, że druga dekada XXI wieku przynosi wiele korzyści i możliwości. M.in. ratunek TOPR-u przy użyciu drona, książka fabularna “Teoria Konspiracji”, czy pisaliśmy także o bezpieczeństwie w internecie w czasie ferii (i nie tylko). Nowoczesne technologie umożliwiają nam np. łatwiejsze zlokalizowanie miejsca docelowego, dotarcie w bardzo trudnych warunkach do poszkodowanego lub po prostu łatwiejsze odnalezienie się w systemach teleinformatycznych.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wprowadziło dodatkową funkcjonalność, która wprost jest powiązana z przyjmowaniem wezwania HEMS – czyli zespołu latającego na śmigłowcach ratowniczych.

System wówczas wysyła SMS na telefon służbowy z kodem dyspozytorni medycznej, lokalizacją (zarówno tradycyjny adres, ale także współrzędne geograficzne) i powód wezwania, płeć oraz wiek poszkodowanego, jednak -“warunkiem otrzymania powiadomienia sms jest wysłanie przez dyspozytora formatki wezwania do właściwego zespołu #LPR, która automatycznie generuje ➡️ wysłanie wiadomości tekstowej 💬.”- tłumaczy administrator Facebook’owej strony Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Nowy system z pewnością ułatwi służbę ratownikom oraz pomoże w komunikacji na linii pilot – dyspozytor. Z pewnością system będzie dalej rozwijany i będzie otrzymywał nowe funkcjonaliści.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.