Wojsko Polskie stawia na proobronnych!

Siły Zbrojne RP od lat współpracują z różnymi organizacjami pro obronnymi, paramilitarnymi oraz rekonstruktorami historycznymi i klasami mundurowi. Biuro programu “Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” tworzy także Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowane Klasy Mundurowe – tym samym ułatwiając młodym ludziom wstęp w dorosłość i dobry początek służby wojskowej.

W porozumieniu z Ministerstwem Obrony Narodowej wszystkie organizacje pro obronne mogą nawiązać współpracę z Wojskiem i umożliwia się -“m. in. organizację wspólnych przedsięwzięć, obchodów świąt czy szkoleń. Pod koniec 2020 roku wprowadzono dodatkowo możliwość zawarcia partnerskiej umowy proobronnej. Dzięki niej stowarzyszenia i fundacje posiadające certyfikowanych instruktorów mogą włączyć się w proces szkolenia uczniów klas wojskowych. W zamian będą mogą liczyć na szkolenia z wykorzystaniem infrastruktury, sprzętu i kadry jednostek wojskowych oraz wsparcie w realizacji zadań statutowych.”- tłumaczy administrator Facebook’owego profilu Biura Programu “Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Organizacje, które podpisały już porozumienie o współpracy to:
Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”, Związek Strzelecki „Niepodległość”, Jednostka Strzelecka JS 4051 Włocławek, Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza.

Dodatkowo umożliwiono nieodpłatne przekazanie mienia wycofywanego z użytkowania w Siłach Zbrojnych, z której fundacje i stowarzyszenia chętnie korzystają.

My życzymy bezpiecznej służby i dużo “żołnierskiego szczęścia” oraz owocnej współpracy.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.