Libiąż. Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsce. Prawie promil alkoholu miała 41-letnia kobieta, która na jednym z osiedli w Libiążu opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 6 miesięcy i 12 lat. Trafiły one do pogotowia opiekuńczego. 

W sobotę 29 stycznia około godziny 18:30 do  dyżurnego libiąskiego komisariatu dotarło zgłoszenie, że w mieszkaniu znajdującym się na jednym z osiedli w Libiążu nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad małoletnimi dziećmi. Przybyły na miejsce patrol Policji zbadał trzeźwość kobiety.

– Okazało się, że 41-letnia matka ma blisko promil alkoholu. Na miejsce został wezwany lekarz nocnej opieki zdrowotnej, który wykonał badanie dzieci. Następnie dyżurny jednostki skontaktował się z sędzią rodzinnym, który polecił przekazać małoletnie dzieci pod opiekę pogotowia opiekuńczego. Sąd też w najbliższym czasie zbada prawidłowość sprawowania przez rodziców opieki nad dziećmi – informuje KPP w Chrzanowie.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi, by w tym czasie powstrzymywali się od spożywania alkoholu.

Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.