Odszedł kolejny Bohater Powstania antykomunistycznego

Kpt. Konstanty Kopf ps. “Pewny” – uczestnik walk z Niemcami, UPA, sowietami i rodzimymi komunistami. Żołnierz PAS NSZ, odznaczony za męstwo Krzyżem Walecznych za wyniesienie pod ostrzałem z pola walki swojego rannego dowódcy. Wieloletni Prezes małopolskich struktur Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może obcować z Bohaterami walk o niepodległość Ojczyzny. Nasze dzieci, wnuki już nie będą mieli takiej możliwości, ponieważ Ci ludzie odchodzą już do Błękitnej Partyzantki

W niedzielę 30 stycznia 2022r. zmarł kpt. Konstanty Kopf ps. “Pewny” – żołnierz Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych, który walczył z Niemcami, Ukraińcami i władzą ludową oraz sowietami. W czasie walk uratował swojego dowódcę – za co został odznaczony Krzyżem Walecznych.

W 1946 r. został aresztowany i przewieziony do więzienia w Rzeszowie. Mimo tortur nie złamał się i nie wydał swoich kolegów z partyzantki. W wolnej Polsce śp. kpt. Kopf był prezesem małopolskiego okręgu Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Śpij Kolego w ciemnym grobie…
Niech się Polska przyśni Tobie! 

Foto: ZŻNSZ

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.