Uroczysta przysięga Terytorialsów!

W niedzielę 30 stycznia 2022r. nowi żołnierze 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę na placu apelowym w koszarach w podkrakowskiej Rząsce.

 

11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” w swoich szeregach ma 50 nowych żołnierzy. Nowi Terytorialsi w 11MBOT to ochotnicy którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie WOT do programu “Ferie z WOT” i przeszli 16 dniowe szkolenie podstawowe lub 8 dniowe szkolenie “wyrównawcze” dla tych, którzy służbę wojskową odbyli już w przeszłości.

 

Szkolenie przeprowadzono w trudnych i wymagających zimowych warunkach. Jednak mimo wielu trudów i wyrzeczeń udało Im się przejść szkolenie i dziś dumnie mogą nosić mundur oraz oliwkowy beret z orłem i Polską Walczącą – symbolami piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Na przysiędze obecni byli Ich przełożeni, d-ca Brygady płk. Marcin Siudziński oraz Ich rodziny i najbliżsi.

 

“W 2022 roku czeka duże wyzwanie dla małopolskich #WKU oraz 11MBOT w zakresie uzupełniania nowych pododdziałów m.in. w Limanowej k.Nowego Sącza.”- można przeczytać na Facebook’owej stronie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie. Lecz także trwania uzupełnianie 112 batalionu lekkiej piechoty w Oświęcimiu oraz trwa planowanie 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie.

 

Najbliższe wcielenie do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie miało miejsce już w marcu! Jeżeli jesteś zainteresowany służbą wojskową jako Terytorials koniecznie zgłoś się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień lub zarejestruj się na stronie: www.zostanzolnierzem.pl

 

———
Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

 

Foto: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.