143 km/h w Rabce-Zdroju. 2700 zł mandatu dla pirata.

Nowotarska Grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego, który poruszał się 143 km/h w obszarze zabudowanym, dodatkowo przekraczając linię ciągłą. Kierowca BMW szarżujący po Rabce-Zdroju zapłacił 2700 złotych mandatu i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 

W minioną sobotę (29 stycznia br.)  w godzinach wieczornych funkcjonariusze nowotarskiej grupy SPEED w miejscowości Rabka Zdrój, zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 143km/h.

– Kierujący śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.  Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości o 93 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, jak też przekroczenie osi  jezdni  i niedostosowanie się do podwójnej linii ciągłej został ukarany mandatem karnym w kwocie 2700 złotych – informuje KPP w Nowym Targu.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują wyższe stawki mandatów karnych za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym. Wzrost nakładanych mandatów karnych dotyczy głównie tych wykroczeń,  które mają istotny wpływ na powstawanie wypadków drogowych. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 30 km/h mandat karny wynosi 800 złotych, powyżej 40 km/h 1000 złotych, powyżej 50 km/h 1500 złotych, powyżej 60 km/h  2000 złotych i powyżej 70 2500 złotych. Za wykroczenia drogowe nie objęte taryfikatorem policjant, w drodze mandatu karnego, może nałożyć grzywnę nawet do 5000 zł. W przypadku wykroczeń nieobjętych postępowaniem mandatowym lub w przypadku nieprzyjęcia mandatu karnego,  o wysokości grzywny decyduje sąd. Według nowych przepisów za wykroczenia drogowe może on orzec grzywnę do 30000 zł.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.