Obniżka cen paliw w Małopolsce. Kolejki Słowaków na stacjach (ZDJĘCIA)

Bardzo duże obniżki na stacjach paliw w Małopolsce. Ceny spadły o kilkadziesiąt groszy względem 31 stycznia. Ceny benzyny PB95 zaczynają się już od 5,12 zł, natomiast za litr ON możemy zapłacić 5,15 zł. Na Podhale i Orawę przybywają kierowcy ze Słowacji, aby zaoszczędzić na tankowaniu swoich pojazdów. 

Jeszcze 31 stycznia ceny za litr oleju napędowego i benzyny PB95 przekraczały 5,90 zł. We wtorek 1 lutego weszła w życie obniżka podatku VAT na paliwo. Zamiast 23%, kierowcy zapłacą 8% VATu, dlatego też za paliwo możemy zapłacić nawet o ponad 70 groszy mniej, niż dzień wcześniej.

Obniżkę dostrzegli mieszkańcy słowackich przygranicznych miejscowości. Wielu z nich pracuje także w Polsce, a niektórzy przyjechali specjalnie z kanistrami, by zaopatrzyć się w większą ilość paliwa – informuje Góral Info. Podhalański portal informacyjny jako przykład daje stację paliw w Jabłonce na ulicy Podhalańskiej. – Jak widać, cena za benzynę wynosi 5,22 zł, a za olej napędowy 5,24 zł. Dla porównania wczoraj benzyna kosztowała 5,94 zł, a olej napędowy 5,97 zł – podkreśla.

Bardzo tanie paliwo jest również w Krakowie. Na stacji Auchan za litr ON zapłacimy 5,15 zł, natomiast benzyna PB95 kosztuje 5,12 zł. Niewiele drożej jest w Wieliczce, gdzie olej napędowy kupimy za 5,24 zł, a benzyna PB95 jest o 3 grosze tańsza.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.