Śmiertelnie pobił na Topolowym w Nowym Targu konkubenta swojej babci. Usłyszał wraz z ojcem zarzuty…

Mamy najnowsze informacje na temat pobicia ze skutkiem śmiertelnym na os. Topolowym w Nowym Targu, do którego doszło 23-stycznia. Nowotarska Policja zatrzymała dwóch mężczyzn: 24-latka, który śmiertelnie pobił konkubenta swojej babci oraz 42-letniego ojca. Starszy z mężczyzn pomagał w zatarciu śladów przestępstwa. 

23 stycznia przed południem, policjanci z nowotarskiej komendy zostali wezwani do mieszkania w bloku w Nowym Targu, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili  zgon 63-letniego mężczyzny. Na ciele zmarły posiadał liczne obrażenia, które wskazywały, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.  W mieszkaniu przebywała konkubina zmarłego oraz jej 42-letni nietrzeźwy syn.

– Policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 63-latek minionej nocy został pobity podczas libacji alkoholowej przez 24-letniego wnuka swej konkubiny. Kobieta w tym czasie spała w innym pomieszczeniu.  Ustalono także, że wnuk ukradł babci  telefon komórkowy i oddalił się.  Natomiast 42-letni syn kobiety pomagał w zatarciu śladów przestępstwa sprzątając mieszkanie. Gospodyni, gdy rano zorientowała się, że 63-latek nie żyje poleciła synowi dzwonić na numer alarmowy – informuje KPP w Nowym Targu.

Do 25 lat więzienia lub dożywocie za śmiertelne pobicie

42-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut podejmowania działań mających na celu udaremnienie postępowania karnego poprzez zacieranie śladów przestępstwa (art. 239 § 1 kk) za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy  do nawet do 5 lat. Natomiast  24-latka policjanci wytropili wieczorem w Jabłonce. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli skradziony telefon. 25 stycznia br. zatrzymany usłyszał  w nowotarskiej prokuraturze zarzuty

Spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym ( art. 156 kk §3  w związku z art. 156 kk § 1 pkt 2)  oraz kradzieży telefonu komórkowego (art. 278 §1 kk). 26 stycznia sąd na wniosek prokuratury  zastosował wobec 24-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi  kara pozbawienia wolności do 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.