15-latka zderzyła się ze swoją … mamą i uciekła

Do niecodziennej sytuacji doszło w powiecie myślenickim. W miejscowości Rudnik miała miejsce kolizja, której sprawczynią była 15-letnia dziewczyna. Jak się okazało uderzyła ona w samochód swojej mamy, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. 

15 stycznia br. policjanci z myślenickiej komendy przyjechali do Rudnika, gdzie w kierującą jadącą osobowym renaultem uderzył jadący z naprzeciwka opel, który przekroczył oś jezdni. Od razu po kolizji kierowca opla uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowana powiadomiła o zajściu Policję. Mundurowi szybko wpadli na trop uciekiniera i wyjaśnili okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

– Okazało się, że chwilę przed wypadkiem mieszkaniec gminy Sułkowice udostępnił swój pojazd znajomej 15-latce, która chciała przejechać się jego oplem. Nieletnia wyruszyła na przejażdżkę kierując pojazd na ul. Centralną w Rudniku, gdzie zobaczyła jadący z naprzeciwka znajomy pojazd. Było to renault prowadzone przez jej… mamę. Przestraszona nastolatka nie chciała, aby rodzicielka rozpoznała ją za kierownicą samochodu. Dlatego w momencie wymijania schyliła głowę pod kierownicę chcąc się schować, straciła jednak przy tym panowanie nad pojazdem, uderzyła bokiem w samochód prowadzony przez mamę. Odjechała jednak zdenerwowana z miejsca zdarzenia unikając rozpoznania – informuje KPP w Myślenicach.

Świadkowie zapamiętali jednak numer rejestracyjny opla w związku z czym policjanci nie mieli problemów z dotarciem do właściciela pojazdu  i ustaleniem kto kierował jego pojazdem.

Teraz sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny, zaś 53-latek odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej co jest wykroczeniem.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.