Kolędowanie w Rabce-Zdroju (ZDJĘCIA, FILMY)

To był niezwykły wieczór w parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W środę 2 lutego po raz dziewiąty odbyło się Rabczańskie Kolędowanie “Hej kolęda, kolęda…”. Na scenie zobaczyliśmy swoisty przegląd solistów i zespołów z Rabki-Zdroju i okolic. 

Święto Ofiarowania Pańskiego, które ma miejsce 2 lutego to tradycyjna już data Rabczańskiego Kolędowania. W tym roku, już po raz dziewiąty kościół p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus był miejscem wspaniałego koncertu, w którym wzięli udział wokaliści oraz zespoły z gorczańskiego uzdrowiska. Prowadzącym był dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji Bolesław Bara.

Widowisko muzyczne rozpoczęła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju, następnie na scenie pojawili się zespoły regionalne Robcusie i Robcanie, Dziecięcy Zespół Regionalny Majeranki, zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju, , Julia Halczak, Drużyna Harcerska im. Danuty Siedzikówny, Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju, Cantantes Angelicus, Schola św. Teresy i Chochliki ze Szkoły Muzycznej oraz Chór Wniebogłosy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Muzykom za udział w koncercie podziękował burmistrz Leszek Świder. Włodarz miasta podkreśli, jak pięknym okresem w kalendarzu liturgicznym jest ten związany z kolędowaniem. Podziękował również dorosłym za czas spędzony z dziećmi na przygotowanie do występu.

fot. Jan Ciepliński – Photojanografia.rabka.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.