Halowy rekord Polski Anny Kiełbasińskiej!!! (FILM)

Niesamowity bieg Anny Kiełbasińskiej na zawodach Czech Indoor Gala w Ostrawie. Polka wygrała bieg na 400 metrów z czasem 51.10, który jest nowym, fenomenalnym halowym rekordem Polski. W rywalizacji kulomiotów zwyciężył Michał Haratyk.

Ania Kiełbasińska znakomicie rozpoczęła sezon halowy. 32-letnia specjalistka od dystansu 400 metrów była najlepsza w zawodach World Athletics Indoor Tour Gold, które odbyły się w niemieckim Karlsruhe. Czas 51,92 pozwolił na wypełnienie minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie (18-20 marca). Na czeskim meetingu Czech Indoor Gala w Ostrawie było jeszcze szybciej, a rezultat 51.10 to nowy halowy rekord Polski, poprawiony o 24 setne sekundy. Poprzednią rekordzistką kraju była Justyna Święty – Ersetic.

Nasza doświadczona zawodniczka uzyskała światowy rezultat. W ostatnich latach z Europejek szybciej biegała jedynie Holenderka Femke Boll – 50.63 uzyskane na Halowym Mistrzostwach Europy, rozegranych w ubiegłym roku na hali w Toruniu. Warto także zaznaczyć, że w kilku ostatnich edycjach światowego czempionatu w hali taki wynik dawałby medal.

W Ostawie wystartowało jeszcze kilku innych lekkoatletów z Polski. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Michał Haratyk, który wygrał rywalizację kulomiotów z przyzwoitym rezultatem 20.79. Pamiętajmy jednak, że dla naszego miotacza był to pierwszy start w sezonie halowym i będzie rozkręcał się z każdym kolejnym konkursem.